117130
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
18
66
289
116384
1676
1630
117130

Twoje IP: 35.175.174.157
Godzina i data: 2019-06-26 00:18:27

Aktualności

W zdrowym ciele...

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” Mając na względzie te słowa i rozumiejąc, że powinno się jak najwcześniej prowadzić edukacje prozdrowotną, naszą akcję promującą zdrowe odżywianie ukierunkowaliśmy na uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Odbyła się ona 3 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie.

Bardzo ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły dokonywać słusznych  wyborów żywnościowych.  Przygotowaliśmy zatem krótkie wystąpienie, w którym staraliśmy się w prosty, ale zarazem interesujący sposób pokazać drugoklasistom jakie produkty powinny się znajdować w ich jadłospisach, a których powinni unikać w nadmiernych ilościach. Staraliśmy się przede wszystkim zachęcić naszych młodszych kolegów i koleżanki, aby zamiast słodkich przekąsek wybierali zdrowe owoce i warzywa.

 W celu uatrakcyjnienia przekazu podczas występu  pojawili się (w odpowiednich strojach, aby wypowiedzi były jak najbardziej wiarygodne): reporter, lekarz, pielęgniarka oraz gruby kucharz, który wzbudził największy entuzjazm wśród naszych słuchaczy.

Jak to mówią - przez żołądek do serca. Podczas akcji stwierdziliśmy, że tym razem przez żołądek….uda nam się najlepiej dotrzeć do naszych małych słuchaczy. Dlatego też kończąc nasz występ poczęstowaliśmy ich owocami i warzywami.