117115
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
3
66
274
116384
1661
1630
117115

Twoje IP: 35.175.174.157
Godzina i data: 2019-06-26 00:09:04

Aktualności

Poznajemy zasady funkcjonowania samorządu regionalnego ….

                      Czy można uczniów gimnazjum pobudzić do aktywności  i społeczności obywatelskiej? Czy można ich zainteresować problematyką samorządową? Czy można im w przystępny i atrakcyjny sposób przekazać zasady funkcjonowania samorządu regionalnego? Okazuje się, że tak – wystarczy zabrać uczniów na lekcję samorządową organizowaną przez Samorząd Województwa Małopolskiego.

                       Tegoroczne spotkanie, które miało miejsce 19 maja 2016 roku w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Małopolskiego, prowadził Pan Jacek Bańka – redaktor Radia Kraków. Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum mieli okazję nie tylko poznać siedzibę organów samorządu i zasady jego funkcjonowania, ale także przybliżyć sobie walory Województwa Małopolskiego, a przede wszystkim podyskutować nad ideą budżetu obywatelskiego.  

                        Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego i zabierali głos w dyskusji, ale nieco stremowani powagą i dostojeństwem sali sesyjnej, nie chcieli korzystać z mikrofonów. Z wielkim entuzjazmem podjęli problem budowy sali gimnastycznej i z mównicy wygłaszali swoje zdania na temat dofinansowania tej inwestycji.  Zwieńczeniem dyskusji było podjęcie uchwały, poprzedzone głosowaniem przeprowadzonym zgodnie z obowiązującymi procedurami. 

                          Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zakosztować „Smaku Małopolski”  w specjalnie przygotowanym na tę okazję poczęstunku składającym się z produktów regionalnych.

 

Tekst: Agnieszka Błoniarz