129594
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Wszystkie dni
2
30
32
129085
1376
2042
129594

Twoje IP: 34.229.131.116
Godzina i data: 2020-01-27 02:08:46

Aktualności

Święto Odzyskania Niepodległości 2016

 

 W czwartek, w przeddzień Święta Niepodległości, w naszej szkole od rana można było usłyszeć pieśni patriotyczne. To młodzież przygotowywała się do apelu, który zaplanowano na 10.45.

O ustalonej godzinie na korytarzu zebrała się cała społeczność szkolna. Przewodnicząca samorządu szkolnego,  Karolina, powitała zebranych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkim przemówieniu pana dyrektora młodzież, głównie klas trzecich, przedstawiła program artystyczny pod nazwą „Szabla”. Było i wesoło i podniośle. W główne role wcielili się Hubert i Michał, jednak gdyby nie role drugoplanowe, nie byłoby tak ciekawie. Ewelina, Natalia, Honorata, Szymon, Konrad, Łukasz i Kacper – to właśnie nasi aktorzy.  Wiersze recytowały Karolina i Julia a pięknym śpiewem zachwyciły i Julia i Karolina. (Julia P. i obie Karoliny S. z klasy IIIA).

Po części artystycznej głos zabrał gość specjalny naszej uroczystości – doktor habilitowany Teofil Wojciechowski. To były burmistrz Bochni i członek IPN. Wygłosił on krótki wykład, dotyczący wydarzeń historycznych poprzedzających odzyskanie przez nasze państwo niepodległości, marszałka Józefa Piłsudskiego i jego legionów. Młodzież słuchała słów profesora w wielkim skupieniu a na koniec podziękowała brawami. Na tym szkolne świętowanie zakończono.

Nad całym przebiegiem apelu czuwały panie: Beata Serafin i Joanna Wójtowicz przy współpracy Małgorzaty Kubik.

Tekst: J.W.